Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Otizmli Kişilerin Ve Yaşlıların Yeni Dostu: Robot Nao

SolidWorks tarafından geliştirilen insansı robot otizmlilerin ve yaşlıların bakım ve eğitimlerini daha kolaylaştıracak.
Otizmli Kişilerin Ve Yaşlıların Yeni Dostu: Robot Nao
Yaşlanan nüfustaki artış ve özel ihtiyacı bulunan çocukların sayısındaki yükselişin sonucu olarak, giderek daha fazla kişi günlük ilgi ve düzenli tıbbi bakıma ihtiyaç duyuyor. Türkiye'de sayıları 500 bin civarında olan otistik birey için özel ilgi gerekiyor. Yardım sağlayacak ve arkadaşlık yapacak olan kişisel bir robot hayali, Fransız şirketi Alderbaran Robotics sayesinde gerçeğe dönüştü. Şirketin insansı robotu NAO, bakım ve ilgiye ihtiyaç duyan yaşlılara ve otizmli kişilere yardımcı olmak üzere geliştirildi.

NAO, bilim ve teknoloji konularını öğretecek pratik deneyimler ve örnekler sağlamak üzere ve Robot Teknolojisi, İnsan-Robot Etkileşimi, Psikoloji ve Tıp alanlarında araştırmalar için kullanılabilecek eksiksiz bir platform. NAO başta Harvard ve Stanford olmak üzere, dünyanın her yerindeki 350'yi aşkın prestijli üniversitede ve laboratuarda kullanılıyor. Amerika'daki Notre Dame Üniversitesi ve Connecticut Üniversitesi'ndeki araştırma programları, NAO'yu kullanarak tekrarlı ve sürekli hareketler yapan otizmli çocuklar ile başarılı sonuçlar elde etti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017