Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Otomobilinizin Ömrünü Uzatan 10 Öneri

Avrupa'da otomobiller ortalama 14'üncü yılın sonunda hurdaya çıkarılıyor. Ancak bu, daha uzun süreler dayanabileceğini değiştirmiyor. Tabi ki bakımları düzgün ve zamanında yapıldığı sürece. Sizin için otomobilinizin ömrünü uzatan en önemli 10 tanesini derledik.
Otomobilinizin Ömrünü Uzatan 10 Öneri
1 Düzen Yağ Değişimi

Motor yağı yeteneği sayesinde, hareket eden parçalar arasındaki sürtünmeleri azaltırken, aşınmaya bağlı döküntüleri ve yanma atıklarını da toplar. Yağın içindeki katıklar bu tür partiküllerin motorun çeşitli yerlerinde birikmesini engeller. Ancak sonunda yağ da kire doyar. Bu konuda önerimiz, her yıl en az bir kez yağı değiştirmeniz ve bunu yaparken üreticinin yağ türü ve viskotize değerlerine sadık kalmanız olacaktır.

2 Bakım Periyotlarına Sadakat

Eğer yetkili servis, servis prosedürlerindeki tüm kriterlere uyar ve bakımlarını buna göre yaparsa, herhangi bir sorunu atlama riski çok düşüktür. Prosedürlere göre aracın her noktası kontrol edilir, sorunlar erken fark edilir ve giderilir. En önemli konulardan biri (eğer motorda varsa) triger kayışı değişimidir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017