Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Otomotiv İhracatı Daraldı, Yan Sanayi İse Artıya Geçti

Temmuz'da otomotiv endüstrisi ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22 daralarak bir milyar 465 milyon dolar oldu.
Otomotiv İhracatı Daraldı, Yan Sanayi İse Artıya Geçti
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Temmuz ayı ihracat rakamları raporuna göre, bir yılın aynı dönemine göre otomotiv endüstrisi ihracatı yüzde 22 daralarak bir milyar 465 milyon dolar olarak gerçekleşti. Ürün gruplarında yan sanayi yüzde 4 artış gösterdi. 4.9 milyar dolarlık ihracat yaptı. Tüm ürün gruplarında gerileme olduğunu belirten OİB Başkanı Orhan Sabuncu, bunun arkasında AB ülkelerindeki ekonomik krizin yattığını söyledi.

Temmuz 2012’de AB’de en çok ihracat yapan ilk 10 ülkenin tamına yönelik ihracat düşüşleri meydana geldiğini belirten Sabuncu, “Ana sanayide yaşanan büyük orandaki düşüşler başlıca pazarımız konumunda bulunan AB ülkelerinde yaşanan sıkıntılardan kaynaklanmaktadır. AB ülkelerinde yaşanan yüzde 32’lik gerileme Haziran 2009’daki yüzde 40’lık düşüşten bu yana AB ülkelerine yönelik en büyük oranlı daralma.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017