Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin Ahmet’i Tolga Güleç Kimdir?

Uzun zamandır Türk televizyonlarında bir dönem dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” kadar başarılı olmamıştı. Dizinin en önemli karakterlerinden Ahmet’e hayat veren Tolga Güleç, Boxer’ın moda sayfalarında bu kez hünerlerini sergiledi. İşte Tolga Güleç röportajı…
Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin Ahmet’i Tolga Güleç Kimdir?
İskenderun doğumlusunuz ama Gelibolu, Samsun, Balıkesir, İzmir ve Adana’da okumuşsunuz. Bu değişikliklerin sebebi neydi? Tam bir yere alışıyorken oradan taşınmanız çocukluğunuzda nasıl izler bıraktı?

Babamın iş durumları, tayinler… O kadar zorlanıyordum ki… En sevdiğim öğretmenim, yaşıyorsa kulakları çınlasın, Samsun’da ilkokul ikinci sınıfta okurken mesela hiç unutmam ağlamıştı ben giderken; ben de ağlamıştım.

İşletme okurken okulu bırakıp Güzel Sanatlar’da devam etmişsiniz. Kim caydırdı?

Aslında kimse caydırmadı, sadece yol gösterdi diyebilirim. Oyunculuk hep içimde vardı fakat yol, yordam gösterebilecek biri ya da birileri yoktu. İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçılarından rahmetli manevi babam diyebileceğim Erdener Başar sayesinde hayatımın akışı, yönü değişti ve tiyatro okuyup mezun olabilidim.

Okulu bitirmenizin ardından hemen “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” serüveni başlıyor. Nasıl girdiniz diziye? Teklif nasıl geldi?

Okul biter bitmez askerliğimi yaptım kısa dönem. Askerden döndükten iki hafta sonra telefonum çaldı, ajansımdan aradılar ve bu işi söylediler. “Acil gel, seçme var” dediler. Sonrası malum.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017