Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Oyuncak Nasıl İcat Edilir?

Oyun oynamanın modası hiç geçmeyen bir eğlence olduğunu düşünüyorsanız, oyuncaklar hala ilginizi çekiyorsa, yeni ve yaratıcı fikirlere sahipseniz; belki de kendi oyuncağınızı icat etmenin zamanı gelmiş demektir.
Oyuncak Nasıl İcat Edilir?
Oyuncak tarihinin, insanlık kadar eski olduğunu söylemek mümkün. M.Ö. 2.yüzyılda Mısırlı çocukların topaç ve misketlerle oynadıklarına dair arkeolojik bulgular; bunun en büyük kanıtlarından. Peki, bu oyun ve oyuncaklar kimler tarafından icat ediliyor hiç düşündünüz mü?

Aklınıza gelen ilk yanıt, “büyük şirketlerin araştırma ve geliştirme departmanları” ise yanılıyorsunuz. En başarılı oyun ve oyuncakların, genellikle bağımsız mücitler tarafından icat edildiğini söylemek mümkün. Örneğin 1930’lu yıllardan beri hala heyecanla oynanan Monopoly’nin yaratıcısı bir mühendis. Sevilen kelime oyunu Scrabble bir mimar, verilen kelimelerin çizimle anlatılmaya çalışıldığı Pictionary ise bir garson tarafından tasarlandı. O halde, yakın gelecekte dünyanın en çok sevilen ve satılan oyuncağının mucidi neden siz olmayasınız?

Bunun için sahip olmanız gereken ilk ve en önemli şey, “iyi bir fikir”. Sonrasında yapmanız gereken ise lisans ve pazarlama konusunda güçlü bir şirket bulmak. Oyuncak sektörü bu konuda kitap sektörüne oldukça benziyor; lisans şirketleri sürekli yeni ve iyi fikirlerin peşine koşarken, fikir sahipleri de kendileri için en doğru tercihi yapmak için çabalıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017