Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ozan Aktuna Kimdir?

Ozan Aktuna’nın fotoğraflarını basmakalıp şablonlarla anlatmak imkansız. Kendine özgü tarzıyla son dönemin en dikkat çeken fotoğrafçılarından biri olan Ozan Aktuna şimdiye kadar çektiği ve en beğendiği fotoğrafları Boxer ile paylaştı. Peki Ozan Aktuna kimdir, neler yapar?
Ozan Aktuna Kimdir?
İstanbul’da doğan Ozan Aktuna, Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun. Fotoğrafçılığa olan ilgisinin ne zaman ortaya çıktığını sorduğumuzda ise “Fotoğrafçılığa ilgim küçükken başlamadı resmini çizmeyi düşündüğüm bir sahnenin fotoğrafını çekerek daha hızlı sonuç alabileceğimi fark edince fotoğrafa geçtim” cevabını veriyor.

Kariyeri boyunca o kadar çok çekimde yer almış ki, ilk çekimini hatırlamıyor bile ama “tedirginim muhtemelen” demekten de kendini alamıyor. Kısa bir asistanlık döneminden sonra profesyonelliğe adım atmış. Objektifin arkasında takıntılı değil titiz olduğunu söylüyor, “Fotoğraf çekerken yaratmaya çalıştığımız karakter beni inandırana kadar ışık, saç, makyaj ve kostüm ile oynamaya denemeye devam ederim.” diyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017