Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Özel Alışveriş Siteleri Satacak Mal Bulamıyor Mu?

E-ticaret sektörünün büyüme dinamosu özel alışveriş sitelerinde (Private Shopping) mal bulma sıkıntısı artıyor. Tedarikçilerinde de elinde stok mal kalmadığı için mal bulmakta zorluk çektiğini belirten sitelerin, çareyi tedarikçilere peşin para vererek çözmeye çalıştığı konuşuluyor.
Özel Alışveriş Siteleri Satacak Mal Bulamıyor Mu?
Türkiye’de son dört yılda 400 milyon TL’lik bir ekosistem yaratan özel alışveriş siteleriyle (Private Shopping) ilgili son dönemde birçok haber dolaşmaya başladı. Haberler bu sitelerin mal bulmakta sıkıntı yaşadığı yönünde. İlk kuruldukları zaman tedarikçilerin elinde bulunan yüklü miktardaki stok malı alan, hem tedarikçiye fırsat sağlayıp, hem de kendileri iyi kar marjı elde eden bu sitelerin, tedarikçilerin elinde yeterli miktarda stok mal kalmaması nedeniyle bugünlerde zorlu bir sürece girdiği iddia ediyor.

Bu iddiayı destekleyecek görüşler kadar, neden bu duruma gelindiğini açıklayan görüşler de aktarıldı. Birçok şirket yöneticisi artık özel alışveriş sitelerine geçmiş yıllarda olduğu gibi konsinye mal vermediklerini, peşin para istediklerini, dolayısıyla da bu sitelerin mal bulmakta ciddi sıkıntı çektiğini söylüyor.

Özel alışveriş sitelerinin birkaç yöneticiden aldığımız bilgiler ise bu işte büyük oyuncuların böyle bir sıkıntı içinde olmadığı yönünde. Fakat onlar da “Sektör büyüklükleri için bir tedarik sorunu olacak gibi görünmüyor, ancak yeni girişimler ve henüz karlılık noktasından uzak olan oyuncular için önümüzdeki dönem zorlu geçecektir.” yorumunu yapıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017