Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Özel Güvenlik Ordusu 216 Bin Kişiye Ulaştı!

Özel Güvenlik Hizmetleri’ne dair 2004 yılında çıkan kanundan sonra daha sağlam bir platforma oturan özel güvenlik sektörü, 2011 sonunda 7 milyar liralık büyüklüğe ulaştı. 2012 sonunda da pazarda yüzde 10’luk bir büyüme beklenirken, 216 bin kişiye ulaşan istihdam sayısının sürekli artışta olduğu görülüyor.
Özel Güvenlik Ordusu 216 Bin Kişiye Ulaştı!
2004 yılında 5188 sayılı ‘Özel Güvenlik Hizmetleri’ne dair kanunun yürürlüğe girmesiyle yasal bir zemine kavuşan özel güvenlik sektörü, her yıl sürekli kendini yenilemek suretiyle istihdama önemli bir konuma ulaştı. Kurum ve kuruluşlara organizasyonlar, etkinlikler, spor müsabakaları, VIP koruma ve benzeri alanlarda hizmet veren özel güvenlik sektörü, şu anda 7 milyar liralık pazar büyüklüğüne ulaşmış durumda.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı verilerine göre, yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte 2005 yılında 23 bin kişilik bir istihdamı olan sektör, 2012 Haziran ayı itibariyle 216 binlik bir istihdama ulaşmış bulunuyor. Sektördeki çalışan sirkülasyonu ise bu düzenlemelerle yüzde 60’lardan yüzde 30’lara gerilemiş durumda.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017