Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Özel Sektörde İstihdam Yükseliyor

Avrupa’da rakamlar işsizliğin son 10 yıl içinde dörtte bir oranında düştüğünü gösteriyor. 1971’de Avrupa genelinde kaydedilen en yüksek rakam; istihdamın 40 binlerden 29.6 milyona ulaştığını gösterirken, Ağustos ve Ekim ayları arasında 2.51 milyon kişinin çalışmıyor olduğu gözlemleniyor.
Özel Sektörde İstihdam Yükseliyor
Office for National (ONS) istatistiklerine göre, İngiltere’de işsizlik ortalaması yüzde 7.8 civarında seyrediyor ve yıl içinde işsizlikte 0.5 puanlık bir düşüş gözlemleniyor. Son zamanlarda daha popüler hale gelen part-time çalışmanın ardından bugün daha çok istihdamı artıracak full-time iş fırsatlarına eğilim artıyor. Bu rakamlar ayrıca istihdamın, özel sektörde büyürken kamu sektöründe düştüğünü de ortaya koyuyor. İstihdam oranı kamu sektöründe 24 bin civarındayken, özel sektörde 65 bine yükseliyor.

Araştırmanın diğer bir sonucuna göre, son zamanlarda istatistiklerde pozitif gelişmeler yaşanıyor. Buna ek olarak 16-24 yaş arası 18 bin gencin, full-time eğitime katılmaları rakamları yükselten nedenlerden biri oldu. Ekonomist Mark Beatson’a göre gençler becerilerini geliştirmek için fırsatları yakalıyor ama hala yüzde 19’u işsiz.

Haberin kaynağı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017