Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Özge Özder, Matmazel Julie Oyununu Anlattı

“Matmazel Julie” oyunu ile Bursalı tiyatro severlerin kalbinde taht kuran Özge Özder, yeni oyunu, dizisi ve hayatıyla ilgili Weekly dergisinin sorularını yanıtladı.
Özge Özder, Matmazel Julie Oyununu Anlattı
Kentin sanat yaşamında vazgeçilmez hale gelen Nilüfer Sanat Tiyatrosu “Aldatma”, “Kız Tavlama Sanatı”, “Koleksiyoncu” ve “Olağan Mucizeler”den sonra beşinci oyunu “Matmazel Julie” ile Nilüferlileri selamladı. İzleyiciler bu durumdan çok memnun. Ya siz?

Özge Özder: Elbette çok sevindirici… İstanbul’a bu kadar yakın olup sanattan uzak olmak Bursa için çok şaşırtıcı ve üzücü olurdu. Bu anlamda Nilüfer Belediyesi’ni alkışlamak lazım… Özellikle de son zamanlarda bazı politikacılarımızın sanata, sanatçıya olan korkunç yaklaşımları gündemdeyken…

Matmazel Julie’de sahnede adeta devleşiyorsunuz. Biraz rolünüzden bahseder misiniz?

Özge Özder: Yorumunuza çok teşekkür ederim. Matmazel Julie tiyatro külliyatında çok önemli yeri olan bir karakter. Herhalde birçok tiyatro bölümü öğrencisi sınav parçası olarak çalışmıştır. Ama doğru oynamak daha derin kavramak için biraz yaşanmışlık ve sahne deneyimi gerekiyor. Öğrenciliğimde algıladığım Julie ile şu an ki arasında büyük fark var. Zor ve dönüşümü keskin, kendi içinde sert virajları olan bir rol. Bazı rolleri kavrasanız da sahne üstünde ifade etmek zaman alır. Oynadıkça birbirinize ait hissetmeye başlarsınız. İşte Julie de öyle. Şu an demleniyoruz birlikte.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017