Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Özgür Aksuna Kimdir? Özgür Aksuna Röportajı

2011 yılının RTGD Medya Oscar’ı ödüllerinde “Yılın Radyocusu” ödülü ile meslekteki 15. yılını unutulmaz bir ödülle süsleyen Özgür Aksuna, Türkiye’yi Uyandıran Adam olarak herkes tarafından tanınıyor.
Özgür Aksuna Kimdir? Özgür Aksuna Röportajı
Türkiye’yi Uyandıran Adam Özgür Aksuna; 2011 yılının RTGD Medya Oscar’ı ödüllerinde “Yılın Radyocusu” ödülü ile meslekteki 15. yılını unutulmaz bir ödülle süsledi. Liderlik, Marka ve birçok özel ödül ile radyo dünyasında her geçen gün daha da parlamaya devam ediyor. Üniversitelerde ve kongrelerde iletişim, kişisel gelişim ve insan konularında eğitimler veriyor.

Türkiye’de ilk defa “Konuşma Estetiği” dersleri ile bir ilke imza attı. Konuşmayı sadece düzgün Türkçe ve diksiyon olmaktan kurtarıp, eğitimi bir üst seviyesine çıkarıp daha yüksek albeniye sahip ve ilgi çekici hale getirme teknikleri ile başarılı ve gelişim garantili çalışmalar yapıyor. Ayrıca kişisel gelişim, etkili iletişim, yazarlığı, hitabet, sunuculuk eğitimleri ile de kendini bu yönde geliştirmek isteyenlere eğitimler vermeye devam ediyor. Bir insanın duygu ve düşüncelerini başkalarına en güzel bir biçimde aktardığı dili olduğunu biliyoruz. Ana dilimiz Türkçeyi ne kadar doğru kullanıyoruz? Diksiyonun doğru kullanımının hayatımıza neler kazandırdığını biliyor muyuz? Neden topluluk karşısında konuşamıyoruz? Tüm bu sorularımızı uzun zamandır diksiyon ve beden dili eğitimi sunan Özgür Aksuna yanıtladı…

Türkçe yazıldığı gibi okunan bir dil midir?

Türkçe yazıldığı gibi okunmaz. Türkçe, yazılığı gibi okunan bir dil değildir. Tüm dünya dillerinde olduğu gibi Türkçede de standart konuşma dili kuralları bulunmaktadır.

Diksiyon düzgün konuşma mıdır?

Diksiyon sadece Türkçeyi düzgün konuşmak değildir. Diksiyonun tanımını yapmak gerekirse konuşma aygıtını doğru kullanmak diyebiliriz. Yani dilinin, dişinin, dudağının, kulağının doğru ve düzgün kullanılmasıdır. Bunlarla birlikte nefes kontrolü, doğru beden dili, doğru ses tonu, tonlama ve vurgu bunların hepsi bir bütündür.

Diksiyonun doğru kullanıyor olmanın ne gibi faydaları var?

Ana dilini yeterince bilmeyen bir kimsede kültürel kimlik sorunları başlar. Bu nedenle gelişmiş ülkelerde ana dili öğretimine çok önem verilir. Çünkü ana dili ve kişilik gelişimi arasında çok büyük bir ilişki vardır. Dil düşünceden soyutlanmadığı için dil öğretimi demek, düşünce öğretimi demektir. Düşünce yapımız ve tarzımız, kişiliğimizin temelini oluşturur. Bunun yanı sıra diksiyon eğitimi ile iş yaşamınızda başarınızı artırabilirsiniz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017