Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Özgür Ozan Kimdir? Özgür Ozan Röportajı

Çocuklar Duymasın’ın Light Selami’si, Arka Sokakların Hüsnü Çoban’ı Özgür Ozan, dizilerdeki oynadığı karakterlerin yanı sıra ‘Edutaintment’ ile de gündemde. Özgür Ozan’ın tesadüfle başladığı oyunculuk kariyerini ve oyunculuğun şirketlerin eğitiminde ‘Edutaintment’ ile nasıl önemli bir hale geldiğini kendisinden dinliyoruz.
Özgür Ozan Kimdir? Özgür Ozan Röportajı
Tiyatroyla tanışmanız nasıl oldu?

Tiyatroyla tanışmam tamamen tesadüf oldu. Ben İstanbul’a gideyim de ünlü olayım diye gelen bir oyuncu değilim. Bir arkadaşımın gördüğü gazete ilanıyla başladı tiyatro maceram. Çocuk tiyatrosu derken Ankara Yıldız Sineması’na seçmelere gittik, 1985 senesiydi. İki kişi alacaklardı, zaten başvuran da iki kişiydik. Oyunculuğa dair hiçbir şey bilmiyordum ama kabul edildik, birden oyunlar başladı. İlk oyunumda doktor rolündeydim, repliğimi unuttum sahnedeki tecrübeli arkadaşlar toparladılar. Replik, kulis, turne falan derken kendimi tiyatronun içinde buldum. Muhsin Ertuğrul’un bir lafı vardır “Kulisin tozunu yuttun mu hapını yuttun demektir.”

Okul hayatınızda tiyatro ne zaman başladı? Nerelerde çalıştınız?

Özel bir bankanın çocuk tiyatrosuyla devam ettim ve arkasından Ankara Sanat Tiyatrosu’na geçtim. Ankara Sanat Tiyatrosu, Ankara’nın en prestijli tiyatrolarından biridir. Benim ilkokulum orasıdır. 1989 senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünü kazandım. Mezun olduktan sonra Bursa Devlet Tiyatrosu’nda görev aldım. İstanbul’a gelmek gibi bir niyetim yoktu. 1996’da geldim ve çocuk oyunlar oynamaya devam ettim. Bir bavulla İstanbul’a geldim ve arkadaşlarımın evinde kalmaya başladım. Farklı dizilerde birer, ikişer bölüm oynamaya başladım.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017