Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ozon Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Yaşamımızı sürdürmek için hayatımızın her anında bize gerekli olan oksijen molekülünün üç atomlu hali olan Ozon, tıbbi tedavilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Peki, Ozon nedir, nerelerde kullanılır?
Ozon Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Ozon, yaşamımızı sürdürmek için hayatımızın her anında bize gerekli olan oksijen molekülünün üç atomlu halidir. Tıbbi oksijen olarak da bilinir. Tıbbi tedavilerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ülkemizde çok yaygın olarak bilinmese, de Ozonterapi, ilk defa 1934’te bir Alman doktoru olan Otto Warburg tarafından bulunmuştur. Otto Warburg, kanser üzerine yaptığı araştırmalarla tanınır. Kanser hücresinin oksijensiz ortamda yaşadığını keşfederek, iki kez Tıp Nobeli almış dünyadaki tek isimdir.

Ozon, tüm hücrelerdeki oksijen seviyesini yükselterek, metabolizmayı hızlandırır. Tiroid bezinin çalışmasını arttırır. Böylece hem Hipotiroidi tedavisinde ozonun yer vardır, hem de metabolizmayı tiroid yoluyla da hızlandırır. Pankreastaki hücreleri harabiyetini tamir eder. Böylece Tip 2 Diabet hastalığını tedavi edici etki gösterir. Ayrıca, zayıflama tedavilerinde hastanın kilo vermesini engelleyen insülin direncini tedavi eder.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017