Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ozonterapi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Yaz gelince içimizi bir telaş alıyor. Deniz, kum, güneş hepsi güzel de; ya zayıf kadınlar? Onları kim ortadan kaldıracak? İnce bacaklarıyla etrafımızda dolaşan kadınlardan biri olmak en büyük hayalim diyorsanız estetikteki son gelişmelere kulak verin ve ozonterapi yönteminin detaylarını dikkatle okuyun.
Ozonterapi Nedir, Nasıl Uygulanır?
Cildi yenileyen, selülitlerin tedavisinde kullanılan yöntemlerden biri olan ozonterapi, ozon gazının vücuda verilmesi anlamına geliyor. Bu yöntem iki türlü uygulanıyor. Yöntem, kan yoluyla yapılabileceği gibi özel bir kabinde de uygulanabiliyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Özgür Evren Ersoy, “Kan yoluyla yapılan ozonterapide ilk olarak kişinin damar yolu açılıyor. Bu sayede 100 cc kan alınıyor. Alınan kanın içine ozon gazı veriliyor. Bu ozon gazı kana karıştıktan sonra damardan tekrar vücuda geri veriliyor. 100 cc kan vücuda girdikten sonra saç telinden ayak tırnağına kadar vücuttaki her hücreye ozon gazı gitmiş oluyor. Bu sayede her şeyden önce insan vücudunun direnç sistemi tetiklenmiş oluyor. Yurt dışında bu yöntem kanseri engellemek için de kullanılıyor. Yaz sonunda güneşin verdiği negatif etkileri silmek ya da hasta olmamak için bazı kişiler bu yöntemi yaptırıyor” diyor.

Damardan kan yoluyla yapılan ozon tedavileri haftada bir gün olmak üzere 10 hafta uygulanıyor. 5-6 ay sonra tekrarlanabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017