Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Özsaygı Nasıl Kazanılır?

Kendimizi sevmemiz, eleştiri sınırımız, hata yaptıktan sonraki tavrımız, özgüven eksikliğimiz… Bütün davranışlarımızın ve yönelimlerimizin altında ‘özsaygı’ kavramı yatıyor.
Özsaygı Nasıl Kazanılır?
Duruşunuzu, insanlara olan yakınlığınızı ve tercihlerinizi yönlendiren özsaygı kavramı, kendinize verdiğiniz değer ve sevgi anlamına geliyor. Özsaygınızın zayıf oluşu sizin daha kolay pes etmenize, sürekli stres altında olmanıza, mutsuz, güven problemi yaşayan biri olmanıza sebep olabilir. Kötü tecrübeler zamanla özsaygınızı zayıflatır. Daha istikrarlı bir duruş sergileyerek bu problemi çözmek ise çok da zor değil.

Kimseyi kendinizden değerli görmeyin

Ergenlik çağındayken bize öğretilmeye başlanan başka insanları daha değerli ve önemli görme mecburiyetinden kurtulun! Onların bilgisi, unvanı, sosyal mevkisi sizinle daha değerli ve önemli değil, sadece sizden farklı yapar.

Bırakacağınız izlenim hakkında asla endişelenmeyin

Evet izlenim, kendinizi nasıl yansıttığınız çok önemli. Fakat bu konuda endişelenmez, rahatlar ve olduğunuz gibi görünürseniz; daha iyi bir izlenim bırakabilirsiniz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017