Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Özyeğin Üniversitesi Pilot Yetiştirecek!

Özyeğin Üniversitesi, ‘Pilot Eğitimi Lisans Programı’nı başlattı. Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu (AYJET) ortaklığıyla eğitimlerini teoriden pratiğe taşıyacak olan program ile sektördeki mevcut pilot ihtiyacı karşılanacak.
Özyeğin Üniversitesi Pilot Yetiştirecek!
Özyeğin Üniversitesi, ‘Pilot Eğitimi Lisans Programı’nı başlattı. Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu (AYJET) ortaklığıyla eğitimlerini teoriden pratiğe taşıyacak olan program ile sektördeki mevcut pilot ihtiyacı karşılanacak. Ulusal ve uluslararası havacılık şirketlerinde görev yapacak pilotlar yetiştirecek olan Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı’na 60 genç yetenek kabul edilecek. Özyeğin Üniversitesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu bünyesinde geçtiğimiz yıl da ‘Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Lisans Programı’nı açmıştı.

İlk öğrencilerini 2012-2013 akademik öğrenim yılında alacak ve eğitim dili İngilizce olacak 4 yıllık ÖzÜ Pilot Eğitimi Lisans Programı’nda teorik yer dersleri, akademik dersler ve seçmeli dersler Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı akademisyenleri tarafından verilecek. Programdaki uygulamalı uçuş eğitimleri ise AYJET uçuş öğretmenleri ve deneyimli kaptan pilotları tarafından verilecek.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017