Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Panasonic Lumix GX1 Mi? Canon PowerShot G1X Mi?

Son aylarda iki büyük üreticinin piyasaya verdiği iki yeni model GX1 ve G1X isimleriyle tanıtıldı. Panasonic Lumix GX1 ve Canon PowerShot G1X aslında farklı segmente ait makineler. Bu isim benzerliğini fırsat bilerek bu iki fotoğraf makinesinin özelliklerini araştırdık.
Panasonic Lumix GX1 Mi? Canon PowerShot G1X Mi?
Kompact makinalar ile DSLR makineler arasında kalan segmette son yıllarda baş döndürücü gelişimler yaşanıyor. Eskiden gereksinime göre ya bir kompakt makine satın alırdık ya da bir dijital SLR ve bunun yardımcı gereçlerini. Şimdi bu ikisinin arasında çok fazla seçenek var.

Son aylarda iki büyük üreticinin piyasaya verdiği iki yeni model GX1 ve G1X isimleriyle tanıtıldı. Panasonic Lumix GX1 ve Canon PowerShot G1X aslında farklı segmente ait makineler. Bu isim benzerliğini fırsat bilerek yazımızda farklı iki segmentin artı ve eksi yönlerini, benzerliklerini, ayrıldıkları noktaları vurgulayalım.

Panasonic Lumix GX1, firmanın ödüllü G serisi sistem makinelerinden Mikro 4/3 standardında, 16 milyon piksellik sensöre sahip. Sensör boyutları 17,3x13,00 mm. Aynasız yapıda, Lumix G, Leica DG ve mikro 4/3 sistem objektiflerle uyum söz konusu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017