Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Para Sembolleri ve Anlamları

Mal ve hizmetlerin değişim aracı, değer ölçütü para. Eski çağlarda takas yönteminin yerini alan ticaret şifrelerinden biri. Her ülkenin para birimi simgesi ise farklı… Ülkelerin para birimlerini ve simgeledikleri anlamları inceledik.
Para Sembolleri ve Anlamları
Paranın günümüz yaşamında birçok işlevi var. Değişim aracı işlevi, hesap ve değer birimi işlevi, değer biriktirme ve spekülasyon işlevi, bir iktisat politikası aracı olma işlevi. Bu işlevler paranın yaşamımızdaki değerini ve vazgeçilmezliğini sanırız yeterince ortaya koymaktadır.

Günümüzde her ülkenin kimi zaman da bir bölgenin ya da birliğin para birimi ayrıdır ve değerleri farklıdır. Söz konusu para biriminin değeri ise ülkemizin para birimine göre ayarlanmaktadır ve değişim gösterebilmektedir. Peki, para birimlerinin simgeleri ne anlama geliyor. Ülkelerin para birimlerini ve simgeledikleri anlamları inceledik.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017