Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Paraf Reklamı Çalıntı Mı?

Halkbankası’nın Paraf kartını tanıtan reklam filminin, T Mobile için çekilen bir reklam filminden esinlendiği, hatta çalındığı iddiası bir anda reklam dünyasını alevlendirdi. Zira haberi ilk yayınlayan gazete olan Hürriyet’in konuyla ilgili başlığı “Halkı kandırdılar…” oldu. Sosyal medya sallandı, iddialar çoğaldıkça çoğaldı. Peki ama işin aslı ne? Rastlantı mı, esinlenme mi, yoksa “çalıntı” mı?
Paraf Reklamı Çalıntı Mı?
Geçtiğimiz günlerde ekranlarda bir suliet görür gibi olduk. Kuliste arkası dönük bir star, ışıklar altında parlıyor arkadan Tarkan’a benziyor ve dış ses “Yakında tüm kanallarda” diyor… Tarkan hayranlarının birkaç gün merakla bekleyişi sürerken birden karşımıza memeleri ve seyrek saçlarıyla yaza damgasını vuran O Ses Türkiye’nin yakışıklı jürisi şarkıcı Murat Boz çıkıyor. Ve binlerce kişinin önünde Halkbank’ın yeni ürünü Paraf’ı çalgılı türkülü tanıtıyor. Dünyaca ünlü bir star havasında Murat Boz’un konumlandığı reklam filmi Tarkan hayranlarını üzüp Murat Boz hayranlarını sevindirse de ardından gelen tartışmalar olayı bambaşka bir boyuta taşıyor. Neden mi bahsediyoruz? Tabii ki reklamın yabancı bir reklamdan çalındığı iddialarından. Ve tabii olayın Hürriyet’in manşetinden duyurulmasından, çalıntı söylentilerinin sosyal medyada tartışma yaratmasından hatta bu olay sonrası Halkbankası’nın çıldırdığına dair söylentilerden bahsediyoruz…

Paraf, Halkbankası’nın büyük umutlar bağladığı yeni bir ürünü. Rakiplerine “Bu rekabette ben de varım” diyen ürünü belli ki çok iyi pazarlamak istiyor. Marka bunun için kesenin de ağzını açıyor. Ve ajandasını yanına çağırıyor. Peki, kim bu ajans? Sektörün orta halli ajanslarından biri olan ÖYKÜ/Dialague… Ürünün tüm stratejisini belirleyen reklam ajansı bir anda kendini Hürriyet’in manşetinde buluyor. Hürriyet gazetesinde yayınlanan habere göre siz konusu reklam, Alman telekomünikasyon şirketi T-Mobile’ın bir reklamıyla benzerlikler taşıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017