Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Parmaklarınız Kişiliğinizi Anlatıyor!

Bugüne kadar prostattan kalp krizine, spor yeteneğinden saldırganlığa kadar pek çok hastalık ve durum konusunda ''Haberci'' olarak gösterilen yüzük parmağına oranı, bu kez ''Kişilik Yapısı'' üzerinde araştırma konusu oldu.
Parmaklarınız Kişiliğinizi Anlatıyor!
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi´nde yapıldı. Araştırma ekibinden Uzm. Dr. Funda Aksu, “İşaret parmağına göre yüzük parmağı daha uzun olanların analitik düşünme, kararlılık, sorumluluk ve duyarlılık düzeylerinin daha yüksek olduğunu saptadık'' dedi.

Uzm. Dr. Aksu, yüzük- işaret parmaklarının hastalık ve durum konularında neden önemli olduğunu ve araştırma sonuçlarını şöyle anlattı: “Anne karnındayken bazı seks hormonlarına maruz kalınıyor. Bunlardan özellikle testosterona (erkeklik hormonu) maruz kalınması yüzük parmağını etkiliyor. Testosterona maruz kaldığımız zaman yüzük parmağı işaret parmağına göre daha uzun oluyor. Ve bu yetişkinlikte de bu şekilde devam ediyor. Bu oranların anne karnında belirleniyor olması da bizim için bilimsel bir bilgi değeri taşıyor. O nedenle de bunun çeşitli hastalıklara ve durumlara uygulanabilirliğini araştırmaya çalışıyoruz. Daha önce prostat kanseri ile ilgili çalışma yapıldı, ondan önce otistik çocuklarla ilgili çalışma vardı. Özellikle yüzük parmağının uzunluğunun, başka hastalıklarla da ilgisi olduğu bulundu.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017