Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Parolalar Tarihe Karışıyor

Radyo yongaları, biyo yongalar, el işaretleri... Akılda tutması zor parolalar çok yakında rafa kalkacak.
Parolalar Tarihe Karışıyor
Bill Gates bunların olacağını daha 2004 yılındaki bir güvenlik konferansında söylemişti. O günden beri de BT dünyasının tüm liderleri aynı şeyi söyleyip duruyorlar: Parolalar kesinlikle güvensiz, üstelik kırılmaları ve çalınmaları kolay. Özellikle de kullanıcılar Imperva’nın telaş uyandıran araştırmasında da ortaya çıktığı gibi “123456”, “abc123” ya da “bilgisayarım” gibi parolalara bel bağlıyorlarsa. Sözde güvenlik sağlayan parola saklayıcılar bile işi zorlaştırıyor, çünkü bu sefer onların da parolayla korunması gerekiyor. Bu da parola kırıcıların iştihanı kabartıyor.

Piyasada yeteri kadar alternatif var. Örneğin biyometrik sistem pazarı çok büyük ve milyarlarca dolarlık hacme sahip. Ayrıca web sörfçüleri ya da akıllı telefon kullanıcıları için tasarlanmış çözümlere de biyometrinin eşlik ettiğini sıkça görüyoruz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017