Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Pazarlamanın Sıra Dışı Yeni Silahı Artırılmış Gerçeklik

Artırılmış Gerçeklik, aslında ''anlatılmaz, yaşanır'' diyeceğimiz türden bir teknoloji. Ve akıllı geleceğe giden yolda şüphesiz büyük rol üstleniyor. Bu yüzden pazarlama ve reklam sektörünün de gündeminde.
Pazarlamanın Sıra Dışı Yeni Silahı Artırılmış Gerçeklik
Son yıllarda istesek de istemesek de gerçek hayat deneyimlerimizi sürekli olarak online ortama taşımaya başladık. Sanal dünyayı her geçen gün daha fazla gerçeklikle besliyoruz. Bu yüzden bu iki dünya arasındaki farkı hissettirmeyecek teknolojiler de giderek gelişiyor. Bugünlerde çok konuşulan Augmented Reality (AR) yani “Artırılmış Gerçeklik” de gerçek hayat tecrübesi ile sanal dünya arasındaki duvarları yıkmak üzere ortaya çıkmış olan bir teknoloji. Basit bir şekilde tanımlamak gerekirse artırılmış gerçeklik, gerçekliğin, bilgisayar tarafından üretilen ses, video, grafik ve GPS gibi verilerle zenginleştirilmesi anlamına geliyor. Yani bu teknoloji, bu eklediği özelliklerle gerçekliği algılanış şeklini bir anlamda modifiye ediyor.

Google’ın süper gözlükleri artırılmış gerçeklik teknolojisine verilecek en iyi örneklerden biri belki de. Üzerinde bir kamera ve küçük bir ekran barındıran bu özel gözlük, kullanıcılara her an ulaşabilecekleri ve istedikleri zaman kullanabilecekleri bilgileri sunuyor. Mesela, gözlükle gökyüzüne bakan kullanıcı hava durumunu öğrenebiliyor ya da herhangi bir sokağa girip kamerasını apartmanlara çevirerek kiralık ev taraması yapabiliyor. Harita üzerinden güzergah bulmak, bir başka kullanıcıya mesaj göndermek ve hatta onunla görüntülü sohbet etmek ise gözlüğün marifetlerinden sadece birkaçı…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017