Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Peak Games’in Büyük Başarısı

1,5 yılda 32 milyon kullanıcıya ulaşan Peak Games, dünyanın üçüncü sosyal oyun şirketi oldu. Oyun endüstrisi ve İnternet alanında tecrübeli girişimcilerin yönettiği Peak Games, bugün Türkiye’nin en gözde “ihraç” markalarından biri.
Peak Games’in Büyük Başarısı
1,5 yıl önce kurulan sosyal oyun şirketi Peak Games, gelişmekte olan pazarların kültürlerine ve yerel özelliklerine uygun olarak geliştirdiği oyunlarla rekor bir başarıya imza attı. Bugün 32 milyonu aşkın kullanıcısıyla Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin (MENA) pazar lideri haline gelen Peak Games, küresel ölçekteki dev markalarla yarışarak dünyanın en büyük üçüncü sosyal oyun şirketi oldu.

Türkiye’nin geleneksel oyunlarından “Okey” ile yaklaşık 18 milyon, Arap ülkelerinde popüler hale gelen “Bizim Çiftlik” ile 15 milyon kişiye ulaşan Peak Games’in yeni hedefi, dünyanın en büyük iki sosyal oyun şirketinden biri olmak.

Hızla büyüyen sosyal oyun pazarına 1,5 yıl önce giriş yaptıklarını ve bugün gelinen noktada dünyanın üçüncü büyük oyun şirketi olduklarını belirten Peak Games Kurucu Genel Müdürü Sidar Şahin, “Türkiye’de en hızlı büyüyen şirket konumundayız. Şu anda Türk oyunları, tüm dünyada milyonlarca insan tarafından oynanıyor. Ortadoğu’da üretilen içerikler sayesinde bu bölgede milyonlarca dolarlık ekonomi yaratıyoruz. Peak Games’i kurarken hayalimiz bu bölgeden bir teknoloji şirketi çıkarmaktı ve bugüne kadar yapabildiklerimiz sadece gelecekte yapacaklarımız için bir platform. Peak Games, 1,5 sende ulaştığı 12 milyon günlük oyuncu sayısı ile en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi oldu. Peak Games’in hedefi, Türkiye’den bir dünya markası yaratmak ve bu yolda emin adımlarla ilerlemek. Bu değişime ortak olmak isteyen herkesi de Peak Games’e çağırıyoruz” dedi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017