Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Peugeot Onyx: Cesur Ve Etkili

Quasar, Proxima, Oxia, 907 gibi araçlara imza atan Peugeot 2012 Paris Otomobil Fuarı'nda sergilenecek olan yeni süpersporcu Onyx ile tekrar nefesleri kesecek.
Peugeot Onyx: Cesur Ve Etkili
Peugeot tasarımcıları malzemenin en saf hali ile şekillendirilmiş olan bu süpersporcu için yarış dünyasından esinlendiler. Onyx, arka orta pozisyonda konumlandırılan V8 hibrit HDİ FAP 3.7 lt hacimli motoru ile yüksek performans beklentilerine karşılık veriyor.

Yarışlara hazırmış gibi tasarlanan karoser, malzemeler ve renklerin uyumuyla şaşırtmaya devam ediyor. Çamurluklar ve kapılar saf bakır varaktan, elle yapılmış. Cilalanan metal kendini korumak için hiçbir suni yönteme ihtiyaç duymadığı gibi zamanla görünüm bakımından bir evrim geçirecek, olgunlaşıyor. Karoserinin diğer panelleri ise karbondan oluşurken, mat siyah renge boyanmış. Havayı yarıp geçen ön yüz, dikey radyatör ızgara ile iki full LED’i bir araya getiriyor. İncecik LED’ler tam gerektiği kadarla sınırlanmış ufak bir yüzeye sahip. Bu sayede akış bölünerek bir kısım otomobilin kalbine giderek karoserin ve gövdenin içine akıyor ve bu şekilde motoru havayla besliyor. Akışın diğer kısmı ise aracın yanları ve çift bombeli tavanından devam ediyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017