Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Peyman Umay Kimdir? Peyman Umay Röportajı

Mickey Rourke’den, ünlü Amerikan futbolcusu David Deihl’e kadar birçok ünlü simaya kıyafet tasarlayan ünlü Türk tasarımcısı Peyman Umay, hem kendi markası Bespoke’yi sıfırdan nasıl yarattığını, hem stil tüyolarını hem de Amerikan Rüyası’nın nasıl bir şey olduğunu anlattı.
Peyman Umay Kimdir? Peyman Umay Röportajı
Kıyafet tasarladığınız kişilerle röportaj yapsanız, en ilginç röportaj kiminle olurdu?

Peyman Umay:Kıyafetlerini tasarladığım birçok renkli kişi var ama sanırım en ilginci aynı zamanda arkadaşım Mickey Rourke ile olurdu. Çünkü hayatı inanılmaz hikayelerle, büyük iniş-çıkışlarla dolu.

Üniversite İnşaat Mühendisliği okumuşsunuz. İnşaat Mühendisliği şu an yaptığınız işe biraz uzak değil mi?

Peyman Umay:Okurken aynı zamanda modellik yapıyordum. O vesileyle asistan tasarımcı olarak çalışmaya başladığım ilk marka Damat’tı. Fark ettim ki, ‘ne zaman, nerede, ne işimize yarayacak diye yıllarca söylediğimiz dersler’ insanın hayata nasıl baktığını çok etkiliyor. Hiç mühendis olarak çalışmamış olsam da, eğitimim bana analitik bakış açısı ve düşünme yetisi kazandırdı; tasarımcılık kariyerimde avantajlı oldu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017