Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Pinterest Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyada türeyen yeniliklere ayak uydurmak zor zanaat. Twitter, Facebook ve Tumblr’ın ardından bu alanın en taze ve gözde üyesi, şimdi Pinerest.
Pinterest Nedir? Nasıl Kullanılır?
Gençliğinizde, dergileri karıştırarak sevdiğiniz görselleri koparıp duvarınıza yapıştırdığınız günleri anımsayın ya da defterlerinizde bu kesiklere kolaj yaptığınız zamanları… Pinterest’in sunduğu, tam olarak böyle bir hizmet. Tek fark, beğendiğiniz imajlarla dokunmak yerine bilgisayar ekranında görüyor oluşunuz.

Pinterest kullanıcıları, ilgi alanlarına ve zevklerine göre tematik panolar oluşturuyor ve beğendikleri fotoğrafları bunların üzerlerine “raptiyeliyor”. Ortak gustolara sahip Pinterestciler birbirlerini takip etmek suretiyle sanal alemin gayya kuyusunda kaybolmadan kendilerine hitap eden şeylere kavuşmuş oluyorlar.

Aslında Pinterest çok genç bir site. 2010’un başlarında kurulduktan sonra gerçek anlamda fark edilmesi geçtiğimiz yılın ortalarını buldu. Ocak ayında, 10 milyon kullanıcıyla en hızlı büyüyen site olma rekorunu kırdı. Bu kullanıcıların yüzde 87’sini kadınlar oluşturduğu için moda, dekorasyon, evlilik ve tasarım gibi panoların sayısı oldukça fazla.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017