Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Pinterest Nereye Koşuyor?

Dünyada 2012'nin en hızlı büyüyen sosyal medya platformu olan Pinterest'i inceledik. İşte dört sosyal medya uzmanının gözünden Pinterest ve geleceği...
Pinterest Nereye Koşuyor?
Olcayto Cengiz (Ping Yaratıcı Yönetmeni)

Pinterest’in “Doğru zamanda doğru yerde” olduğunu düşünüyorum. Sunduğu basit kullanım ile bu mevzulara en uzak kullanıcının bile kendisini bir blogger haline getirmesine olanak vererek yapısı ve görsel ağırlıklı paylaşım özellikleri ile yazmayı ve okumayı sevmeyen geniş kitlelere hızlı biçimde ulaşmış oldu.

Pazarlama açısından önemimin de Pinterest markası olarak değil, sunduğu potansiyel ve yenilenen dijital iletişim anlamında çok mühim olduğunu düşünüyor. Zira Pinterest öncesine kadar ağırlıklı olarak tipten, ortak tanıdıklardan ve “ASL?”lerden, kısacası kişisel ilişkilerden geçen (Social graph) arkadaşlık bağı yerini ortak zevkler üstünden kurulan (Interest graph) bir iletişim şekline bırakıyor ki ben bunun çok daha doğru, çok daha gerçek ve gelişime açık bir alan olduğuna inanıyorum.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017