Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Pontarolo İle Depreme Dayanıklı Yalıtımlı Binalar!

İtalyan’nın Friuli-Venezia Gulia bölgesinde faaliyet gösteren Pontarolo Engineering, Cupolex, Cupolex Rialto, Clima Block ve Kaldı adlı ürüneriyle hem depreme karşı dayanıklı, hem de ısı, ses ve enerji yalıtımına sahip, nefes alan binalar inşa edilmesine yardımcı oluyor.
Pontarolo İle Depreme Dayanıklı Yalıtımlı Binalar!
İtalya İnşaat Birliği Başkanı ve Pontarolo Engineering’in patronu Valerio Pontarolo, ürünlerinin özellikle Kuzey Amerika ve Avustralya’da çok rağbet gördüğünü belirterek, “Türkiye bizim için yeni fakat yükselen bir Pazar. Ben şahsen Türkler ile İtalyanlar’ın birbirine çok benzediğini düşünüyorum. Dolayısıyla çok ortak iş yapacağız” diyor.

Pontarolo, “Cupolex çakıl ve sert dolgunun yerine geçebilecek ve döşeme plağının hemen altında yer alan bir ürün. Oluşturduğu hava boşluğu sayesinde rutubet oluşumunu önlüyor ve radon, metan gibi zehirli gazların dışarı atılmasını sağlıyor. Bir bakıma binaya nefes aldırıyor diyebiliriz” diyor. Cupolex Rialto’nun ise Cuoplex’in gösterdiği fonksiyonların yanında özellikle sel baskını ve yağmur suları gibi sorunların üstesinden gelebildiğini, üstelik yağmur sularını depolayarak bahçe sulaması gibi alanlarda da kullanılabilmesini sağladığını belirtiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017