Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Port Royal 3 Nasıl Oynanır?

Port Royale 3, oldukça uzun bir süredir oyun dünyasında yer alan, ticaret simülasyonu olarak nitelendirebileceğimiz serinin üçüncü oyunu. Bu ticaret oyunun püf noktalarını ve nasıl oynanacağınızı biliyor musunuz?
Port Royal 3 Nasıl Oynanır?
Port Royale 3, oldukça uzun bir süredir oyun dünyasında yer alan, ticaret simülasyonu (ya da korsancılık oyunu) olarak nitelendirebileceğimiz serinin üçüncü oyunu. Ascaron Entertainment tarafından yaratılmış olan bu serinin yeni üyesi, daha sonra Kalypso Media tarafından Ascaron’dan oyunun hakları satın alınmak suretiyle günümüze taşınmış bir üçüncü oyun olma özelliğini taşıyor. Oyunun yapımcı firmasında değişiklik olması, elbette ki daha önce oynadığımız Port Royale oyunlarından bir nebze de olsa farklı bir oyun ortaya çıkacağının sinyallerini veriyor.

Port Royale 3 dünyasında, 16. Ve 17. Yüzyıllarda İspanya, İngiltere, Hollanda ve Fransa hküm sürmektedir denizlerde. Ticaretin bu kadar yoğun olduğu zamanlarda elbette ki dürüst işadamlarının yanında durumdan vazife çıkaran korsanlar da mevcut. Port Royale 3, bu kariyerlerden birini seçebildiğiniz ve uçsuz bucaksız denizlerde gemilerinizle yol alırken rakiplerinizle savaşabildiğiniz, ticaret yaparak para kazanabildiğiniz bir ortam sunuyor.

Open Play özelliği olarak nitelendirebileceğimiz esnek yapının üçüncü oyunda da korunduğunu görüyoruz. Port Royale 3’te tüm Karayipler’i kontrol altına almak için önümüzde iki kariyer seçeneği bulunuyor. Bunlardan biri Adventurer, yani maceracı. Adından da anlaşılacağı üzere daha çok aksiyon üzerine yoğunlaşan bu senaryoda, Karayip ticaret dünyasının tepesine savaşarak ve rakiplerin ticaret yollarını sabote ederek oturmaya, Trader adı verilen tüccar senaryosunda ekonomik olarak zenginliğimizi arttırmak yoluyla lider olmaya çalışacağız.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017