Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Pozitif Kişiler Daha Çabuk Terfi Alıyor!

Dijimecmua üzerinde yayınlanan Kariyer.net dergisi, Pozitif Kişiler Daha Çabuk Terfi Alıyor! hakkında yayınlanan haber özeti.
Pozitif Kişiler Daha Çabuk Terfi Alıyor!
Araştırmalar pozitif kişilerin iş görüşmelerinde daha başarılı olduğunu, hatta işlerindeki ilk yıllarında daha rahat terfi aldığını ortaya koyuyor. National Bureau of Ecomonic Research tarafından ortaya koyulan bir araştırma; optimist kişilerin iş görüşmelerinde başarıyı daha kolay yakaladığını belirtiyor.

MBA öğrencileri arasında uygulanan araştırmaya göre, iş arama sürecinde pozitif tutum içinde olan adaylar, işe kabul edilmede öne çıkmayı başarıyor. Araştırmanın ikinci aşaması ise MBA öğrencilerinin işe girdikten sonraki ilk iki yılına odaklanıyor ve optimist katılımcıların optimist olmayanlara oranla daha çok ve daha çabuk terfi almış oldukları görülüyor. Araştırmanın ilginç bir diğer sonucuna göre de pozitif düşünen MBA öğrencileri; iş arama dönemlerinde çok fazla hırslı olmuyor, hatta diğer adayların önüne geçecek hamlelerde bulunmuyor ve her pozisyona başvurmuyor; çünkü daha iyisini bulacağına dair kendisine inanıyor. Ayrıca ilk işinde alacağı maaşın da daha yüksek olacağını düşünüyor. Uzmanlar optimist kişiliklerin sorun çözmede ve harekete geçmekte çok daha başarılı olduğunu söylüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017