Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Premier League'in Köklü Takımı Southampton

Premier League'in simge kulüplerden Southampton, 7 yıldır alt liglerde boğuşuyordu. Dönüşleri biraz geç oldu ama sağlam oldu. Şimdi, Nigel Adkins'in önderliğinde Premier League'i sallamak istiyorlar.
Premier League'in Köklü Takımı Southampton
Bundan yalnızca 3 sene kadar önce, takvimler Nisan 2009’u gösterdiğinde, daha kötü durum olamazlardı. Kulüp iflasın eşiğindeydi ve herhangi bir alıcı çıkmıyor. Mali usulsüzlükler dolaysıyla aldıkları eksi 10 puanlık ceza da bellerini bükmüştü. Takım Championship’ten League One’a düşüyordu ve bir daha bellerini doğrultamayacak gibiydiler; bir döneme damga vurup sonra tarihin tozlu sayfaları arasına girecekler gibi görünüyordu ama olmadı.

League One’a düştüler fakat bir kurtarıcı tam da en karanlık günler geldi. St. Mary’nin çocukları için kurtuluş yolu gözükmüştü. Biraz uzun ve zahmetli olacak gibiydi ama tarihe karışmaktan daha iyiydi. Avrupa’nın en zengin ailelerinden birinden gelen İsviçreli Markus Liebherr kulübü satın aldı. Liebherr, 27 yıllık efsanevi bir Premier League dönemi sonrası 2005’te küme düşen ve sonra sürekli geri giden bir kulüp satın almıştı. Kulübe, taraftara ve oyunculara hakim olan tek şey depresyondu.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017