Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Refika Birgül Kimdir? Refika Birgül Röportajı

Hayatının en büyük tutkusu olan yemek üzerine bir röportaj yaptık Refika Birgil ile. Bu samimi röportajın hayatınızın bir köşesine dokunması dileğiyle…
Refika Birgül Kimdir? Refika Birgül Röportajı
Yaptığı leziz yemeklerle, tariflerine bulduğu neşeli isimlerle, kariyerini bırakıp yemek tutkusunun peşinden gitmesiyle, Simotas Apartmanı’nı baştan yaratma hikayesiyle, Simotas Apartmanı’nı baştan yaratma hikayesiyle, Kuzguncuk’a olan aşkıyla, mahalle kültürünü yaşatma sevdasıyla ve yüksek enerjisiyle sanki hep hayatımızdaydı Refika Birgül.

Günümüzde birçok kişi kendi mutfağına yabancılaşırken Refika Birgül yerel ve geleneksel tatlara farklı yorumlar katıyor. Kuzguncuk’ta, hala mahalle kültürünün yaşadığı bu şirin semtte geçiriyor vaktinin birçoğunu. Bakkal, manav ve kasabın mahalleyi oluşturan en önemli unsurular olduğunu düşünüyor ve esnafla iki lafın belini kırmadan kendini eksik hissediyor. Türk filmlerinden fırlamışçasına samimi ve bizden biri Refika Birgül. Belki de herkesin aileden biri gibi görmesinin nedeni bu samimiyeti.

Sadece yemek yapmıyor Refika Birgül, domateslerle, rokalarla, nanelerle aşk yaşıyor adeta ve bu aşk öyle güzel yansıyor ki yaptığı yemeklere, hayran kalıyorsunuz her defasında. Aldığı psikoloji eğitiminden sonra farklı sektörlerde çalışıyor ama yemek tutkusu bırakmıyor peşini. En yoğun olduğu dönemlerde bile hafta sonları ya da kendine kalan zamanlarda sevdiklerine en güzel yemekleri yapıp, en özenli sofraları hazırlıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017