Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Refleksoloji Nedir? Refleksoloji Kimlere Uygulanır?

Refleksoloji, bir sağlık mucizesi! Bugüne kadar firavunlardan gelen destekleyici bir tedavi yöntemi. El ya da ayaklardaki sinir noktaları belirli tekniklerle uyarılıyor ve bu şekilde ilgili organlara tedavi maksatlı ulaşılıyor.
Refleksoloji Nedir? Refleksoloji Kimlere Uygulanır?
Burada sayamayacağımız kadar çok faydası olan bu bilim, Ankara’da Nuran Çirasun tarafından başarıyla uygulanıyor. Nuran Çirasun, Türkiye’de hastanede refleksoloji yapan tek kişi. Ankara’da 100. Yıl Hastanesinde tedavi uygulayan Nuran Çirasun, İnternational İnstitute of Reflexology ve ART “Advenced Reflexology Training” sertifikalarına sahip. Bir sağlık mucizesi olduğunu öğrendiğimizde biz de refkleksolojinin peşine düştü ve Nuran Çirasun’un kapısın çaldık. Kendisi, tüm merak edilenleri Ankara Life Dergisiyle paylaştı.

Refleksoloji nedir, sizce ülkemizde yeterince tanınıyor mu?

”Ayaklar, bedenin aynasıdır.” Prensibine dayanır. Ayaklardaki ve ellerdeki refleks alanlarının vücuttaki tüm bezlere, organlara ve bölümlere karşılık geldiği ilkesine dayanan bir bilimdir. Ayaklarımızda tüm organların yeri ve refleksi var. Bu reflekse baskı yaparak ilgili organa enerjili ve oksijenli kan göndererek vücudun doğal yollardan iyileşmesine yardımcı oluyorum. Zaten refleksolojinin yaptığı vücudun doğal yollardan iyileşmesine yardımcı olmaktır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017