Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Reggae Grubu Sattas Röportajı

Sattas, bir reggae grubu... Bu ülkenin adı geçen müzik türündeki en güçlü, en samimi, en asil müzik topluluğu... Ve söz şimdi Sattas'ın eşsiz vokali Orçun Sünear'da. Keyifli okumalar.
Reggae Grubu Sattas Röportajı
Grup 2004 yılında kuruluyor. Günümüzden yaklaşık sekiz yıl önce… Sattas için bu sekiz yıl nasıl geçti? Sizler, bu grubun teorisyeni, yaratıcı olan müzisyenler, müzikal anlamda hayalleriniz yakalayabildiniz mi ya da bu hayallerin ne kadar uzağındasınız / yakınındasınız? Söz konusu sekiz yıllık maratonu sizlerin ağzından dinleyerek başlamak istiyorum söyleyişimize…

Orçun Sünear : Hikayenin / hikayemizin ilk evresi çok hızlı geçti. Bütünsel anlamdaysa bu süreç, bizler için hala devam eden bir öğrenme sürece… Kurduğumuz en önemli hayal, albümdü ve sonunda çıkardık. Sekiz yılın sonunda Sattas çıktı. Şimdi sırada yurtdışı konserleri var. Şu an geçmişteki hayallerimizde bazılarının yakınındayız, yeni hedeflerimizinse uzağındayız. Birçok konser verdik. Söz konusu konserler bize büyük deneyim kazandırdı. Düşünsene, albüm olmadan ve bir bar programı yapmadan ülkemizde en çok konser veren gruplardan biriyiz. Hani derler ya ‘’iyisiyle kötüsüyle geçti’’, işte kuruluşumuzun bugüne kadar geçen yıllar için böyleydi. Ancak bu zaman dilimini dolu dolu yaşadık. Ve nihayetinde de albüm çıktı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017