Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Rekabet İhlalleri Cezaları Arttıkça Eğitim Talebi Artıyor

Rekabet Kurulu’nun rekabet ihlallerine karşın verdiği cezalar arttıkça şirketler Rekabet Kanunu’na azami uyum çabasına giriyor. Rekabet ihlali yapılmasını önlemek amacıyla bu konuda çalışan hukuk bürolarının kapısını çalan şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor.
Rekabet İhlalleri Cezaları Arttıkça Eğitim Talebi Artıyor
Türkiye’nin önde gelen bankacıları da karşılarında ter döktü, otomotivcileri de. Aslında rekabetin en keskin olduğu iki sektörün büyük oyuncuları, ‘rekabet’ cezası ödedi. Rekabet ihlali nedeniyle bugüne kadar verilmiş yüklü tazminat kararları daha da duyarlı hale getirdi. Sadece yönetim kadrosu değil, kapıdaki güvenlikten pazarlama elemanına kadar bu konuda herkesin eğitimli olmasını isteyen şirketler her yıl çalışanlarını bu seviyeye getirmek için sürekli olarak eğitiyor.

Özellikle geçtiğimiz 5 yıllık dönemde Rekabet Kurumu’nun daha önce incelemeye almadığı ve yeni sektörlerde açmış olduğu soruşturmalar ve ceza miktarlarındaki geçmiş döneme oranla yaşanan büyük artış, uyum programı ve eğitim taleplerinde de yükselişi beraberinde getiriyor. Rekabet hukuku konusunda çalışan avukatlık büroları, hem eğitim hem de bu konuda uyum programları düzenliyorlar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017