Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Reklamın Gizli Güçleri: Medya Planlama Ajansları

Reklam sektörü, 4,3 milyar TL'lik bir hacme ulaştı. Bu hacmin mecralara dağılımında ise medya planla ve satın alma ajansları etkili oluyor. Dev reklam bütçelerinin ne zaman, nereye ve hangi fiyatlarla yatırılacağına reklam verenler, bu ajansların yönlendirmesiyle karar veriyor.
Reklamın Gizli Güçleri: Medya Planlama Ajansları
Çok değil 10 yıl önce 1 milyar 440 milyar TL’lik bir hacme sahip olan Türkiye reklam sektörü, Türkiye ekonomisinin 3 kat büyüdüğü bu zaman diliminde 4 milyar 320 milyon TL’lik bir büyüklüğe ulaştı. Binlerce şirketin ve yüzlerce mecranın yer aldığı sektörün önümüzdeki dönemde yine ekonominin yarattığı ivmeyle hız kazanması bekleniyor.

Bu büyüyen sektörün birkaç önemli oyuncusu var. İlk sırada doğal olarak yatırımları gerçekleştiren reklamverenler, ikinci sırada yaratıcı ajanslar üçüncü sırada ise medya planlama ajansları yer alıyor. Reklamverenler ve yaratıcı ajanslar kadar ön plana çıkmasalar bile, aslında sektörü onlar yönlendiriyor, milyonlarca doların kaderini onlar belirliyor. Müşterileri adına mecra belirlemekle kalmıyor, pazarlıklarını yapıyor ve onların en isabetli şekilde dağılımını/ takvimini gerçekleştiriyorlar. Bu yönleriyle de sektörde “gizli birer orkestra şefi” niteliğinde görev üstleniyorlar.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017