Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Renault Alpine A110-50 Özellikleri

Bir zamanlar Alpine ismi, Fransız üreticinin en hızlı sporcularında kullanıyordu. Ancak bu çok uzun zaman önceydi. Alpine A110’nun 50.yılı şerefine Renault, yeni A110-50’yi tanıttı. Yeni konseptle efsanevi atasını karşı karşıya getirdi.
Renault Alpine A110-50 Özellikleri
Renault Alpine A110-50 dışarıdan bakıldığında minicikti. Aslında içi de öyleydi. Ancak konu hız olduğunda o, tam bir devdi. Bu minyatür roket asfalt üzerinde en güçlü spor otomobilleri bile geride bıraktı ve rallilerde yıllar boyunca zaferlere ve kupalara imza attı.

Türkçemizde kelimelerin cinsiyetleri yoktur. O yüzden, Alfa Romeo’nun Giulia’sı veya Chevrolet’nin Corvette’i gibi Alpine’nin de bir dişi isim olduğunu, yani Avrupa dillerinde dişi olarak kabul edildiğini hatırlatmamız gerekiyor. Dünyanın en ünlü Alpine’ının ikinci bir adı daha vardı: A110. Yaklaşık 50 yıl önce sahneye çıkan bu otomobil çok sevimli, neredeyse matrak ve rakiplerini geride bırakabilmek için çok fazla güce ihtiyacı olmayacak kadar hafif bir araçtı. Evet, eğer takipçileri de arkadan motorlu olsaydı ve ana firma Renault yeni projeleri berbat etmeseydi Alpine, kesinlikle Fransız Porsche’si olabilirdi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017