Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Renault Ve Nissan Elektrikleniyor

2011 elektrikli otomobillerin yılı mı olacak? Evet ve hayır. Çünkü Nissan Leafi yani GM'in 14 yıl önceki EV'sinden sonraki ilk seri üretim eletrikli otomobil, Avrupa'da satışa sunulacak.
Renault Ve Nissan Elektrikleniyor

Nissan beş koltuklu, beş kapılı, lityum ion bataryalarıyla 160 kilometre menzil sunan hatchback'i için şimdiden 40.000 adet sipariş aldığını belirtiyor. Nissan İngiltere'yse yıl içinde 2000 adet Leaf satacağını açıklıyor. 28.990 Pound'luk otomobil ülke bazında 28 bayide satılacakken bu fiyatın 5000 Pound'u devlet desteği tarafından karşılanıyor. İlginç bir ironi olarak satış temsilcileri müşterilerinin kullanım alanları uygun değilse Leaf almamalarını söylüyorlar:'Onun yerine GT-R almayı düşündünüz mü efendim?' Kardeş firma Renault'ysa bu yıl üç farklı EV tanıtacak ve bunlardan biri Kangoo modeli olacak.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Elektrikli Otomobiller

Dergilerde yayınlanan Elektrikli Otomobiller ile ilgili haberleri buradan okuyabilirsiniz..

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017