Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Renkli Kış

Sessizce ve sabırla baharı bekleyenin içinde tuttuğu çığlık. Anadolu doğasının kış destanı. Erciyes'in gölgesine sığınmış Kayseri Hacılar.
Renkli Kış
Sessizce ve sabırla baharı bekleyenin içinde tuttuğu çığlık. Anadolu doğasının kış destanı.

Erciyes'in gölgesine sığınmış Kayseri Hacılar. Lakin volkanik dağ hem esirgiyor, koruyor, kol kanat geriyor ona, hem de soğuklardan en soğuğunu gönderiyor. Meyve ağaçları sabırlıdır, soğuğu yer ki yemişleri lezzetli olsun. Reçelini soğukta pişirir ki, bahar gelince tenceresinden kavanozundan taşsın.

Sözcükler sessiz, renksiz, kokusuzdur. Ama olmayanı düşüncede yaratmayı başarırlar. Resmin, fotoğrafın yaptığı gibi tıpkı. Uzaktan onlara bakınca soğuğu hissetmeyiz, ama kışın sıcaklığını hissedebiliriz. Kırklareli Demirköy yakınlarında kar yağısı sürerken bir parça da olsa...

Haberin tamamı için tıklayınız...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017