Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Rent a Car Kaskosu Nedir? Neden Önemli?

Tatilde araç kiralarken dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü rent a car kaskosu olmaya bir araçta yaşayabileceğiniz herhangi bir hasar, hem cebinizi hem de tatilinizi yakabilir.
Rent a Car Kaskosu Nedir? Neden Önemli?
Tüketiciler araç kiralarken aracın markası, model, özellikleri ve kiralama bedellerinde seçici davranırken, ‘Rent a Car kaskosu’ yaptırmayı dikkate almıyor ya da yaptıranlar teminat kapsamını gözden geçirmeyebiliyor. Oysaki, tatili en güzel şekilde geçirelim derken bir kazayla, tatilinizi zehir edebilirsiniz. Tatiliniz zehir olmasın istiyorsanız, kiraladığınız aracın Rent a Car kaskosu olup olmadığını mutlaka kontrol edin ve teminat kapsamını gözden geçirin.

Rent a Car kaskosuna sigorta şirketleri ise pek sıcak bakmıyor, bunun sebebi de kiralanan araçların çok fazla trafik kazalarına maruz kalmaları. Bu yüzden de Rent a Car firmaları, aracı kiralayan kişileri en risksiz gruptan seçmeye çalışıyor. Örneğin; kişilere belirli bir yaş sınırı ve ehliyet yılı süresine göre araba kiralanıyor. Rent a Car kaskosu, belir durumları da teminat dışında tutuyor. Örneğin; oto kiralama yapan kişinin alkollü kaza yapması halinde aracın bütün sigortaları geçersiz sayılabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017