Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ressam Hasan Kale Kimdir?

Hasan Kale, imkânsızı başarmanın peşindeki bir sanatçı. Beş yaşından beri resim sanatına tutkun, modernle geleneği yapıtlarında bir araya getirebilen bir usta…
Ressam Hasan Kale Kimdir?
Eline kalem kâğıt alan pek çok kişinin ‘sanatçı’ olarak nitelendirildiği, 15 dakikalık şöhretlerin ülkede gündem maddesi haline gelebildiği bir ortamda sessiz sedasız bir başarı öyküsünün kahramanı Hasan Kale… Minyatür sanatçısı ama bu alanda klasik anlayışın dışında ürünler ortaya koyuyor. Pirinç, fasulye, sinek kanadı, toplu iğne ucu Hasan Kale’nin tuvali olurken, yaptığı işte kayboluyor, aşkı eserlerinde yaşıyor.

Bize kısaca kendinizden söz edebilir misiniz? İnegöllüsünüz, bu kadarını biliyoruz. Minyatür sanatçısı Hasan Kale nasıl yetişti? Sanat serüveniniz nasıl başladı?

En zorundan başlıyoruz. Bir insanın kendinden bahsetmesi… Çünkü ben kendimi zaten yaptıklarımla anlatıyorum. Kısaca; beş yaşında resim yapmaya başladım ve o günden bugüne içinde renk, fırça, kalem olan olacak her işte yer aldım. Bu da beni özgür ve özgün kıldı. Kalıplar yok, sonuç vardı. Seksenli yılların ortasında profesyonelliğe geçiş… Bir tek hedef vardı; her gün bir önceki günden daha ileri gitmek. Biliyor musunuz şöyle bir söz vardır: “Zoru başarırız ama imkânsız biraz zaman alır.”

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017