Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Retro Stili Dekorasyon Önerileri

Birkaç yıldır 1970’lerden gelen akımla “Retro” tarzı dekorasyon yeniden evlerimize girmeye başladı. 2012 dekorasyon trendleri arasında yerini alan bu stilde, eski kütüphaneler, siyah-beyaz resimler, desenli perdeler, eski koltuk ve sandalyeler öne çıkıyor.
Retro Stili Dekorasyon Önerileri
Türkçe geriye bakış, dönüş anlamına gelen “Retro” tarzı dekorasyon, son birkaç yıldır yeniden evlerimize girmeye başladı. 1960 ve 1970’li yıllarda kullanılan dekorasyon objelerinin, modern eşyalarla birlikte yorumlanması ile oluşan Retro tarzı dekorasyonda, eski koltuklar, sandalyeler, desenli perdeler, eskinin kütüphaneleri, geometrik ya da çiçek desenli duvar kağıtları ve aksesuarlar sıklıkla kullanılıyor.

Retro tarzı evlerde daha çok canlı renkler tercih ediliyor. Özellikle mor, fuşya, yeşil ve sarı öne çıkan renkler arasında yer alıyor. Retro, çok canlı ve değişik formları birbiri ile uyum içinde kullanıldığında eve canlılık ve tarz getirebiliyor. Eski ve anneannenizden kalma bir abajur, modern deri koltukların içinde kullanılabilir veya modern koltuklar eskinin ipekli şalları ise süslenebilir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017