Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Risk Sınırındaki Borsa Kazandırabilir Mi?

Son dönemin en mutlu yatırımcısı borsacılar. Mayıs ayı sonundan bu yana kazançları yüzde 20’nin üzerinde. Ama gelinen seviyeler, riskleri de beraberinde getiriyor. Çünkü gelişen piyasalara göre iskonto oranı sıfırlanmış durumda. Endeks, tarihi zirve seviyelere çok yakın. Analistler, bu risklere dikkat çekiyor.
Risk Sınırındaki Borsa Kazandırabilir Mi?
İMKB son dönemde yaşadığı yükselişle yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Global piyasalardaki yukarı hareketlerin yanı sıra beklentilerden iyi gelen makro verilerin yumuşak iniş senaryosunu desteklemesi, alternatif piyasalardaki olumlu seyir ve ikinci çeyrek bilançolarının beklentilerden olumlu gelmesi, İMKB’deki yükseliş hareketini destekliyor. Geri çekilmeleri alım fırsatı olarak değerlendiriliyor.

Özellikle mayıs sonundan itibaren 54 bin seviyesinden başlayan yükselişle birlikte geçen hafta 67 bin 500 seviyelerine doğru yükseliş yaptı ve yaklaşık üç ayda borsa yatırımcısı, banka hisseleri önderliğindeki yüzde 23 kazanç sağladı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017