Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Robert Warner’ın Kalkan’daki Muhteşem Evi

Herkes tatilden güzel fotoğraflar ve bronz bir tenle döner ama Robert Warner, Kalkan’daki tatilinden yeni bir ev alarak dönmüş ülkesine…
Robert Warner’ın Kalkan’daki Muhteşem Evi
“Kalkan, Türkiye’nin Beverly Hills’i” diyor Robert Warner. “Daha ilk ziyaretimde buraya vuruldum ve yaşamaya karar verdim” diye devam ettiriyor sözlerini. İngiliz turizmci, en çok manzarasına ve sakinliğine vurulmuş Kalkan’ın. Önce bir arazi satın almış. Tatil beldelerinde yazın inşaat izni olmadığı için ‘White Lodge’ adını verdiği hayallerindeki evi iki yılda yaptırabilmiş. Ev, Warner’a 1.1 milyon sterlin’e mal olmuş. Ama o, her kuruşuna değdiğini söylüyor.

Evin yapım aşamasıyla ilgili komik anıları da var Warner’ın “Ev için o kadar heyecanlıydım ki, İngiltere’den 5 günde bir Kalkan’a gidiyordum. Mimarım yanımda olmadığı zaman işçilerle anlaşamıyordum. Ben Türkçe bilmiyordum, onlar da İngilizce. Bu yüzden pek çok şeyi çizerek anlattım.” diyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017