Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Rock'n Dark Yarışması’nın Birincisi Ahali!

Rock’n Dark Yarışması’nın bu seneki şampiyonu Ahali’nin ismini sık sık duyacağız gibi görünüyor.
Rock'n Dark Yarışması’nın Birincisi Ahali!
Türkiye’de başarılı albümlere imza atan veya yarışmalarda seslerini duyuran gruplara baktığımızda çoğunluğun üç büyük şehirden çıktığını görüyoruz. Adana’da kurulan Ahali bu kısır döngüyü kıracak gibi görünüyor. Mayıs 2011’de Adana’da İlyas Kırbaş tarafından dinamik bir modern rock grubu olarak kurulan topluluk kısa zamanda repertuvarındaki yerli / yabancı parçalarla sesini duyurmaya başlamıştı. Kısa sürede çok iş yapan grup sadece cover’ları ile değil, kendi şarkılarıyla da kemik bir kitle yarattı kendine.

Rock’n Dark Yarşıması’nın Adana finalinde birinci olan Ahali, Küçükçiftlik Park’taki İstanbul finalinde zorlu rakiplerini gölgede bırakarak birinci olmayı başardı. Grubun yarışmayla ilgili görüşlerini sorduğumuzda gitarist vokalist İlyas Kırbaş şöyle yanıtladı: “Orada müzik adına çok güzel ve özel insanlarla tanıştık. Bu da en az birincillik ödülü kadar kıymetli bizim için. Ayrıca böylesine değerli ve bu işin ustaları olan jüri tarafından Türkiye birincisi seçilmek de ayrıca gurur verici.”

Yaptıkları müziği bir kalıba sokmak istemeyen ama illa ki bir tür ismi olacaksa alternatif rock’ta karar kılan Ahali, şu sıralar beste çalışmalarını sürdürüyor. Bunun yanı sıra Rock’n 5’in birincilik ödülü olan digital single ve ilk video klipleri için çalışmaya devam ediyor.

İlyas Kırbaş, Emre Kırbaş, Aykut Acarlar ve Okan Akkuzu’dan oluşan Ahali grubu, 14-15 Temmuz tarihlerinde Santralistanbul’da gerçekleşecek One Love Festival’da sahne alacak. Ahali kayıtsız kalmasın!

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017