Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Roger Federer Kimdir? Roger Federer’in Antrenman Sırları

İngiliz dergisi Shorlist, 30 yaşına gelmesine rağmen halen üst düzeyde dayanıklılığa ve fiziksel dirence sahip Roger Federer ile işin sırrını konuştu. Federer, her sporcu gibi gençken pek sevmediği ama şimdi işinin en önemli parçası olarak yaptığı antrenmanlarındaki hallerini paylaştı.
Roger Federer Kimdir? Roger Federer’in Antrenman Sırları
Yapmayı en çok sevdiğin antrenman hangisi?

Aralıklı çalışma. 30 saniye koşup, 30 saniye dinleniyorsunuz. Ve bunu sürekli tekrar ediyorsunuz. Bu çalışmayı uzun bir süre yüksek hızda yapabilirsiniz. Aslında sürekli koşuda çok iyi değilim. Zaten maçlarda hep aralıklarla oynuyoruz. Kısa koşuların ardından 20 saniye bekleyip diğer puanı oynuyoruz. Kısa koşular sizi zinde tutuyor. Aynı zamanda eğlenceli de.

İyi olmadığın bir şey var mı ki?

Şınavda berbatım. Asla yapamam. Eğer 100 tane üst üste yapabilirseniz, bundan çok etkilenirim. Benim için gerçek fitness testi odur. Koçum her gün 650 tane çekiyor, ama sonunda tamamen parça parça oluyor.

Tenisçiler hangi kondisyon çalışmalarına ihtiyaç duyar? Ya da sadece fitness yeterli mi?

Ağırlıklarla çalışmayı seviyorum. Normal tekrarları yapmıyorum çünkü benim için önemli olan patlayıcı dayanıklılığa sahip olmak. Bu yüzden hızlı kaldırışları deniyorum. Zaten tek bir ağırlık materyaliyle çalışmam. Çeşitli malzemeleri denerim.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017