Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Rüya Bayegan Kimdir?

Rüya Bayegan ülkemizin mutlaka listelere girmesi gereken en başarılı iş kadınlarından biri. Üstelik en az bilineni. Çünkü o, ülkemizde çok az vakit geçiriyor. Sürekli seyahat halinde…Tesadüfen karşılaşırsanız, bir kaç saat önce uçaktan inmiş oluyor.
Rüya Bayegan Kimdir?
Rüya Bayegan ne mi yapıyor? Dışarıya satacak petrolü olmayan ülkemizden diğer ülkelere petrol ve petrokimya ürünleri satıyor. Yaptığı iş alıcıyla satıcıyı buluşturmak; dünyadaki petrol ve petrokimya ürünlerinin fiyatlarını, arz ve talep eğilimlerini takip etmek. Bayegan, bazen işlere aracılık yapıyor; bazen de kendi adına alıp, satıyor.

Bayegan Grup’un dünyanın 23 önemli finans merkezinde iletişim ofisi var. Bu ofislerde birer, ikişer kişi çalışıyor. Yurtdışı ofislerin amacı, müşterilerle ilişkiyi sürdürmek ve fiyat oynamalarından haberdar olmak. Grup’un yurtdışındaki ofisleri dahil yaklaşık toplam 150 çalışanı bulunuyor. Bayegan Grup’un yıllık cirosu bir çok ürünün fiyatına ve miktarına göre değişmekle birlikte, bir kaç milyar doları buluyor. Bayegan, petrol ve petrokimya ürünlerinin üretildiği ülkelerde ve genellikle de Ortadoğu da çalışıyor. Petrol ve petrokimya üyelerine ilaveten kıymetli metal ve diğer hammaddelerin ticaretini de yapıyor; Türkiye’deki petrokimya ürünlerinin %10’unu pazarlıyor.

Türkiye dünyada ikinci sırada

Türkiye şu anda dünyada petrokimya maddeleri ithal eden ülkeler arasında 2. sırada geliyor. Bu konum, Bayegan’ın da çıkış noktası oldu. Bayegan’ın satışlarının % 27’si Asya ülkelerine, % 23’ü Ortadoğu, % 19’u Afrika ve Avrupa piyasalarına. Rüya Bayegan’ın yönetim kurulu üyesi olduğu Bayegan Grup, dünya petrol ve petrokimya ürünleri piyasasında yer edinmiş tek Türk uluslararası pazarlama şirketi. Üreticilerle bire bir görüştüğü ve yakın ilişkiler kurduğu için, üreticiler ve alıcılar Bayegan’ın aracılığını severek kabul ediyorlar. Bayegan ayrıca, şu sırada ülkemizin güneyinde bir petrol rafinesi kurma projesi üzerinde çalışıyor. Rüya Bayegan alıcı ve satıcı müşterilerinin isimlerini vermeyi reddediyor. Ne de olsa işinin en önemli bölümü gizlilik!

Ortadoğu’da 36’ncı nüfuzlu kişi

“Face To Face With The Executives Shaping The Future Of The Gulf” araştırması, 2011 yılında Ortadoğu’da en etkili CEO’ları mercek altına almış. CEO’lar, havacılık, bankacılık ve maliye, inşaat, servis ve seyahat, bilgisayar ve haberleşme, petrol ve gaz, gayrimenkul ve perakende konuları esas alınarak sınıflandırılmış. Rüya Bayegan, petrol ve gaz konusunda ihtisaslaşmış şirketlerin CEO’ları arasında, Ortadoğu’nun 4. güçlü CEO’su olarak gösterilmiş.

Öte yandan, bu dünyanın en önemli yayın organı sayılan “Refining & Petrochemicals” dergisi, Rüya Bayegan’ı Ortadoğu’nun en güçlü kişileri arasında 36’ıncı sırada gösterdi. Listede Ortadoğu’daki liderler, şeyhler, prensler, petrodolar milyarderleri var. Rüya, geçen yıl da 50. sıraya yerleşmişti. Ortadoğu’nun en güçlü 50 kişisi listesine dahil edilen kişilerin ortak noktası, para, girişkenlik ve başarı gibi güçleri ellerinde bulundurmaları. Liste’de sadece 2 kadın var. Biri bizden...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017