Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Saadet Işıl Aksoy Röportajı

Bu ay Toronto Film Festivali’nde galası yapılacak olan Twice Born filminde, Penelope Cruz ve Emile Hirsch ile birlikte üç ana karakterden birini oynayan Saadet Işıl Aksoy, her rolü taşıyabilen yeteneği, kendine has güzelliği ve çalışma azmiyle dünya sinemasının ünlü yıldızları arasına girmeye hazırlanıyor.
Saadet Işıl Aksoy Röportajı
Uzun zamandır Saadet Işıl Aksoy’un hayatındaki gelişmelerle ilgili bildiğimiz tek şey Penelope Cruz’la aynı filmde oynayacağıydı. Bir Türk oyuncunun dünya sinemasında bu kadar yüksek konumlanmış bir yıldızla aynı filmde oynayacak olması hepimizi sessiz bir meraka sürüklemişti. Bilmediğimiz detaylar hakkında atıp tutmuş, rolünün küçük olma olasılığı üzerinde hemfikir olarak o kadar da önemli bir şey değildir herhalde” demiştik. Doğrusu Saadet Işıl Aksoy’un bu kadar etkili bir rol için seçilebileceğine pek de ihtimal vermemiştik. Üstelik aynı zamanda çok da ünlü bir oyuncu olan yönetmen Sergio Castellitto’nun, Aksoy için daha ilk görüşte “işte aradığım kız1 demesi, gerçek olmayacak kadar güzeldi bizim için. Çünkü Türkiye’deki oyuncular belki cesaretsiz, belki üşengeç, belki güvensiz durdular bu standartta ki işlerde yer alma konusunda… Saadet Işıl Aksoy’un Aralık gibi izleyeceğimiz filmini heyecanla bekliyor, bizi daha da gururlandıracağı sinema serüveninin devamına şahit olmayı şimdiden iple çekiyoruz.

Twice Born’un ilk gösterimine günler kaldı. Diğer filmlerinizden farklı bir heyecan var mı?

Evet bazı açılardan farklı bir heyecanım var. Tabii ki öncelikli olarak çok daha geniş kitlede seyirciye ulaşacak olması beni heyecanlandırıyor. Onun dışında rolümle alakalı çok heyecanım var. Bu rol, yani Bosnalı kız Aska bana Türkiye’de başka şartlar ya da başka oyuncularla gelmiş olsaydı yine buna yakın bir heyecan hissederdim. Canlandırıldığım karakter beni bugüne kadar oynadıklarımdan çok daha fazla zorladı diyebilirim.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017