Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Saç Bakımı Nasıl Uygulanır?

'Güneş, deniz ve kum tüm istediğim buydu' diyerek yaz aylarının tadını çıkaranlar dikkat! Saçlarınız güneş ve denizin tadını çıkarmak yerine tuzlu suyun ve güneş ışınlarının saldırısına uğradı. Kırıldı, soldu ve matlaştı. Şimdi ise saçlar için geri dönüş zamanı geldi.
Saç Bakımı Nasıl Uygulanır?
Sonbaharın gelmesiyle birlikte saçlar da yenilenme ve canlanma ihtiyacı duyuyor. Yıpranan, kolayca kırılan ve tüm canlılığını yitiren saçların oluşmasında güneş ile tuzlu ve klorlu suyun rolü ise büyük oluyor. Saçlar kuruyor, kırılıyor ve kırılınca da nemsiz kalıp matlaşıyor. Yaz sonrası bakım ile ilgili bilgi aldığımız Maki Salon’dan ‘Hairstyles’ Sait Ersan ‘Tarama, krepe ve fön gibi nedenlerle oluşan mekanik yıpranmalar yanında renk açma, boyama, perma, kalıcı düzleştirme gibi uygulamalar kimyasal yıpranmalara sebep oluyor. Özellikle saçı uzun olanlar bu konuda daha fazla sorun yaşayabiliyor” diyor.

Saçlarınızda tam bir canlanma ve yenilenme yaratmak istiyorsanız saç tipinizi öncelikle iyi tanımalı ve ona göre uygun ürünler kullanmalısınız. Sait Ersan, “Yağlı saçlara sahipseniz, saçlarınızı ılık su ve saç tipinize uygun şampuanlarla yıkamanız gerekiyor. Saçlarınız, yıpranmış, kuru veya zor taranıyorsa şampuan sonrası saç kremi uygulamalısınız.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017