Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Saç Dökülmesinin Nedenleri?

Saç kaybının birçok nedeni vardır fakat genellikle yaşla doğru orantılıdır. Kadın popülasyonunda yaş ilerledikçe saç kaybı oluşur.
Saç Dökülmesinin Nedenleri?
Kadınların yaklaşık yüzde 55’i yaşamlarının bir döneminde saç kaybına uğrarlar. Saç kaybı yaşla doğru orantılıdır. Yani genel kadın popülasyonunda yaş ilerledikçe saç kaybı oluşur. Bazıları ise erken yaşlarda kadın tipi saç kaybı denen ve dik oturuşta başın en yukarıdaki, yere paralel düzleminde ortaya çıkan bir saç kaybı şekli yaşarlar. Bu tip saç kaybında erken tanı koymak ve erkenden tedaviye başlamak çok önemlidir.

Bunun dışında kadınlar doğum sonrası dönemde de önemli oranda saç kaybı yaşayabilirler fakat bu kayıp genellikle kalıcı değildir. Yetersiz ve dengesiz beslenme, uygunsuz diyet ve bazı ilaçlar da saç kaybına neden olabilirler. Beslenme düzeldiğinde saç kaybı genellikle bir süre sonra kendiliğinden düzelir, bazen demir, çinko, vitaminler gibi bazı eksikliklerin dışarıdan ek olarak tamamlanması gerekebilir.

Kadınlarda kalıcı saç kayıpları uzun zamana yayılan kronik bir süreçtir. Erken tıbbi tedaviye başlanması saç sayısını arttırılmasa bile dökülmeyi durdurabilir ve ciddi boyutlara ulaşmasını engelleyebilir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017